Pięć rodzajów wody

Jonizatory firmy Enagic wytwarzają siedem różnych rodzajów wody: 4 alkaliczne, 1 neutralną i 2 kwaśne. Mają one różne zastosowanie zależne od poziomu pH.

Wody alkaliczne:
– pH 11,0 tzw Strong Kangen, nie nadaje się do picia ale moczenie w niej produktów spożywczych wypłukuje z nich „ulepszacze”. Można w niej również myć naczynia rezygnując z detergentów.
– pH 8,5 9,0 oraz 9,5 to tzw Woda Kangen – pijąc ją dostarczasz do organizmu dawkę antyoksydantów, która zapobiega wielu chorobom cywilizacyjnym, oczyszczasz jelito grube, odkwaszasz organizm. Możesz przygotować na niej kawę, herbatę czy gotować zupy. Najlepiej rozpocząć picie wody od tej o pH 8,5, potem pH 9,0 a następnie pH 9,5.

glassWoda neutralna:
– pH 7,0 czyli woda neutralna, którą można popijać lekarstwa czy przygotowywać na niej posiłki dla niemowląt. Ta woda ma pH zbliżone do pH krwi człowieka.

Wody kwaśne:
– pH 6,0 tzw Beauty, stosuje się do mycia twarzy, płukania włosów oraz czyszczenia szklanych przedmiotów, np. mycia okien.
– pH 2,5 jest silnym kwasem dlatego nie nadaje się do picia. Działa antybakteryjnie, przeciwgrzybicznie i przeciwwirusowo. Można z niej korzystać do czyszczenia i dezynfekcji, leczniczo przy chorobach skóry, ale również do płukania gardła przy zapaleniach. W szpitalach wodę pH 2,5 wykorzystuje się do sterylizacji narzędzi chirurgicznych, do dezynfekcji ran, itp.