Woda Kangen

Kangen w języku japońskim oznacza powrót do źródła. W kontekście wody oznacza to powrót do jej naturalnego stanu w jakim była w przyrodzie, zanim Ziemia uległa zanieczyszczeniu. Ciało człowieka składa się z 75% z wody, tak więc jego zdrowie zależy od jakości wody, którą wypijamy.

Regularne picie wody Kangen:
– dostarcza do organizmu dawkę antyoksydantów, która zapobiega wielu chorobom cywilizacyjnym,
– odkwasza organizm poprzez przywrócenie właściwego pH organizmu (norma pH 7,35 – 7,45),
– spowalnia proces starzenia,
– działa przeciwbakteryjnie, przeciwwirusowo, przeciwgrzybiczo (nie rozwijają się one w środowisku alkalicznym),
– przeciwdziała otyłości, alergiom, chorobom skóry,
– poprawia wygląd i kondycję całego organizmu.

12108894_178740769134683_199268747575305381_nKangen jest znakiem towarowym firmy Enagic z Japonii. Nazwa ta oznacza również określenie wody pitnej, bogatej w minerały, oczyszczonej z metali ciężkich, bakterii, chemikaliów, bogatej w aktywny wodór, otrzymany na drodze jonizacji przez elektrolizę. Dodatkowe elektrony nadają silne właściwości odtleniające wodzie pitnej. Jest więc ona antyutleniaczem silniejszym od wielu powszechnie stosowanych.
Badania kliniczne prowadzone od ponad trzydziestu lat wykazały, że woda ta ma silne właściwości uzdrawiania ludzkiego organizmu. Ma właściwości przeciwutleniające, oczyszczające i alkalizujące. Wolne rodniki to niestabilne atomy tlenu, które powodują proces utleniania w naszym organizmie i jak wykazały badania, powodują powstawanie wielu chorób, w tym nowotworów, chorób serca, cukrzycy, choroby Alzheimera, artretyzmu i przyspieszenia procesu starzenia się organizmu.
Największym atutem Wody Kangen jest to, że niszczy wolne rodniki. Zawiera aktywny wodór, który dostarcza odpowiednie ilości dodatkowych elektronów do naszego ciała. Dla optymalnego zdrowia, komórki naszego ciała muszą pozostać w ich naturalnej równowadze alkalicznej. Jednak równowaga kwasowo-zasadowa jest często zakłócona przez stres, odwodnienie i spożywanie produktów przetworzonych, które zakwaszają organizm. To właśnie zakwaszenie organizmu jest źródłem wielu poważnych chorób oraz otyłości. Woda zasadowa wytwarzana przez jonizatory Wody Kangen przywraca organizmowi zdrową równowagę alkaliczną, a dzięki zawartości aktywnego wodoru, niszczy wolne rodniki. Woda Kangen oczyszcza nasze jelita ze złogów powstałych na ściankach jelita grubego, i powodujących brak wchłanialności ważnych składników odżywczych.

 

Woda kangen – woda alkaliczna